Seans Türleri

Pranayama & Hatha
Pranayama & Hatha

Pranayama & Hatha

Yoganın dallarından biri olan Pranayama nefes çalışması anlamına gelir. Bu seansta, öncelikle nefesinizi doğru kullanmayı, yönlendirmeyi ve kontrol etmeyi öğrenerek yoga pratiğinde güçleneceksiniz. Öncelikle farklı nefes alma teknikleri üzerine çalışmalar yaparak nefes farkındalığımızı artıracağımız bu seansta temel Hatha Yoga pozlarında temel bilgi edinecek ve pozlarda derinleşme fırsatı bulacaksınız.

 

 

 

Hatha Yoga
Hatha Yoga

Hatha Yoga

Hatha yoga seansı ideal bir yoga başlangıç seansıdır. Klasik yoga olarak kabul edilen Hatha Yoga’da genellikle temel yoga pozları (asana) ve nefes tekniklerini deneyimleyerek derinleşme fırsatı bulunur.  Pozlar üzerinde daha uzun durularak temel asanaların prensipleri kavranır, nefesle pozların senkronizasyonu keşfedilir.

 

 

 

 

Vinyasa 1
Vinyasa 1

Vinyasa 1

Vinyasa 1, başlangıç seviyesine uygun,  Vinyasa tekniğini öğreneceğiniz bir seanstır. Nefes ve bedeni senkronize şekilde kullanarak pozlar arası rahatça akmayı ve nefesinizi doğru kullanmayı kavrayacağınız bu temel seansta, bedeninizi yeniden keşfedecek ve ileri seviye seanslar için güçleneceksiniz. Yoga pozlarında doğru hizalamayı ve nefesi anlamanız için tasarlanan güçlü ve dinamik bu seansta, her an yeni bir sürpriz poz ile karşılaşabilirsiniz.

 

 

Power Yoga
Power Yoga

Power Yoga

Power Yoga seansları, adından da anlaşılabileceği gibi güç, denge ve dayanıklılık gerektiren ve bu konuda sınırlarınızı keşfedeceğiniz dinamik seanslardır. İleri seviye pozları deneyimleyebileceğiniz, konsantrasyon ve dayanıklılığınızı artıracağınız ve esnekliğinizi ileri seviyeye taşıyacağınız bu seanslar, daha önce Vinyasa 1 ve Vinyasa 2  deneyimlemiş olan ve bu seanslarda rahat eden herkese uygundur.

 

 

 

 

Ashtanga
Ashtanga

Ashtanga

Güçlü, dinamik ve iyileştirici bir yoga ekolü olan Ashtanga Yoga’yı keşfetmek isteyenler için hazırlanmış olan bir seanstır. Ashtanga Birinci serinin yarısı (Navasana’ya kadar) ile kapanış pozlarının tümünün Ashtanga geleneğine uygun olarak öğrenildiği ve pratik edildiği derstir. Geleneksel Ashtanga uygulanış biçimi Mysore için temel hazırlayan ve temel seriyi öğreten bu seans öncelikle Vinyasa 1 deneyimlemiş her seviyeden katılımcıya açıktır.

 

 

 

 

Vinyasa 2
Vinyasa 2

Vinyasa 2

Vinyasa 2, akış içerisinde daha ileri poz ve sıralamalar deneyimleyeceğiniz ileri seviye bir seanstır. Güç, dayanıklılık ve esneklik anlamında sınırlarınızı zorlayan, dinamik bu seansta özellikle kol dengeleri ve ters duruşları deneyimleme şansı elde edeceksiniz. Vinyasa 2 seanslarına girmeden önce 2 defa Vinyasa 1 seansına girmenizi ve pozları öğrenmenizi öneririz.

 

 

 

 

Yin & Restoratif Yoga
Yin & Restoratif Yoga

Yin & Restoratif Yoga

Dinlendirici ve sakinleştirici bir seans olarak tasarlanan Yin & Restoratif Yoga dersi her seviyeden katılımcıya açıktır. Bağ dokuları esnetmeye ve enerji kanallarında değişim yaratmaya yönelik Yin pozları ile başlayan seansımız, iyileştirici restoratif pozlarla devam eder. Şifa yogası olarak da bilinen ve sinir sistemimizde onarıcı dokunuşlar yaratan bir yoga uygulamasıdır.  Bu akışta, pozlarda uzun kalarak ve destek kullanarak hem bedenimizi esnetecek hem de ruhumuzu dinlendirip şifalanacağız.

 

 

 

 

Çocuk Yogası (4-12 Yaş)
Çocuk Yogası (4-12 Yaş)

Çocuk Yogası (4-12 Yaş)

4 ile 12 yaş arasındaki çocukların hayal güçleri sınırsızdır. Daha esnek, istekli ve enerjik olurlar. Çocuk yogası, bütün bu güçleri yaşantıları boyunca geliştirip, kullanmalarını sağlamaktadır. Çocuk Yogası, çocuklara duruşlarla hayal güçlerini kullanmayı, doğru nefes almayı ve vücutlarını nasıl rahatlatabileceklerini öğretir. Oyun, eğlence ve doğaçlama ile tasarlanan bu seanslar, çocukların hayal dünyasını zenginleştirmek, problem çözme becerilerini arttırmak, olayları daha iyi değerlendirebileceklerini farklı öykülerle, müziklerle anlatmak üzerine kuruludur.

Çocuk yogası, bu yaş grubundaki çocuklara değişik yoga duruşları, nefes çalışmaları, rahatlama teknikleri eğlenceli hikayeler aracılığı ile yapılır. Böylece eğlenerek yogadan yararlanılır. Her hikaye çocuğun kendine olan öz saygısı ve güvenini geliştirmeye yarar. Rekabetsiz ve güvenli bir ortamda kendi kişiliklerini ve yaratıcılıklarını ifade etmelerini sağlar. Çocuk Yogası seansları bu konuda uzman eğitimci tarafından tamamen güvenli ve rekabetsiz ortamda verilir.

 

Hamile Yogası
Hamile Yogası

Hamile Yogası

Hamile Yogası, kadınların hayatında belki de en özel sürecin, hamilelik döneminin rahatça geçmesini sağlamaya yönelik kurgulanmıştır. Bedensel, zihinsel ve ruhsal en büyük değişimlerin yaşandığı bu sürece kolayca uyumlanmak için özel tasarlanmış bu seanslarda anne adayı ve bebek arasındaki bağı güçlendirmek de hedeflenmektedir.

Bu seansta Hamile Yogası Uzmanı, hamileliğe en uygun yoga pozlarını ve nefes tekniklerini öğretir. Hem hamilelik sürecini, hem de doğum sürecini rahatlatmak amaçlanır.

Hamile Yogası seanslarında uygun yoga pozları ile bedeninizin dayanıklılığı ve esnekliği artırılır. Özellikle pelvis bölgesi ve kalça eklemi güçlendirilerek hamilelik sırasında sık rastlanan bel ağrıları rahatlatılır.