BUGAY TURHAN ile Ayurveda ve Günlük Yaşam Atölyesi & Bireysel Danışmanlık

BUGAY TURHAN ile Ayurveda ve Gündelik Yaşam Atölyesi & Bireysel Danışmanlık

Atölye: 17 Kasım 2018 Cumartesi (14:00 – 18:00)
Bireysel Ayurvedik Danışmanlık Seansları: 18 Kasım 2018 Pazar (10:00 – 18:00)

Ayurveda, temeli Hindistan’ın Vedik kültürüne dayanan 5,000 yıllık bir doğal şifa sistemidir. İnsanoğluna zihin, ruh ve beden dengesi sağlayarak evrenle uyum içerisinde sağlıklı yaşamasına yardımcı olan bir bilgelikler bütünüdür. Sanskritçe Kelime anlamı ‘’Yaşam Bilimi’’dir.
Bedenimiz ve ait olduğu doğa inanılmaz bir bilgelik içerir ve Ayurveda, bu bilgeliği dinleme sanatıdır. Bu atölye ile, binlerce yıllık Hint tıp bilimi Ayurveda’ya giriş niteliğinde gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız. Pazar günü dileyenler Bugay Turhan tarafından verilecek Ayurvedik Danışmanlık için kişisel randevu alabilirler. Kişisel Ayurvedik Danışmanlık Seansı 1,5 saat sürmekte ve kişinin dosha’sının ve dengesizliklerinin belirlenmesi ve yaşam önerileri içeren bir konsültasyon şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Atölyenin İçeriği:
• Ayurveda’nın tarihçesi
• Ayurvedik temel prensipler
• Bünyeler (Vata, Pitta, Kapha) –Dosha-
• Sindirim sistemini düzenli çalıştırmak
• Hastalığın aşamaları
• Diyet yapmadan sağlıklı kilo vermek
• Bağışıklık sistemini güçlendirmek
• Mevsimlere uyumlu yaşayarak zinde ve dinç hissetmek,
• Sağlıklı yaş almak

Kimler Katılmalı?
• Ayurveda hakkında temel prensipleri öğrenmek isteyenler,
• Yoga ile ilgilenen ve yaşam tarzını iyileştirmek isteyenler,
• Yoga eğitmenleri,
• Masaj terapistleri,
• Sağlık çalışanları,
• Günlük rutinlerini kendi bünyelerin uyarlamak isteyenler,
• Beslenmeye ilgi duyanlar,
• Daha sağlıklı daha mutlu olmak için basit yöntemler öğrenmek isteyen herkes bu atölyeden fayda görecektir.

KATILIM KOŞULLARI:
– Atölye herkese açıktır.
– Bu atölye minimum 10, maksimum 20 kişi ile gerçekleştirilecektir.
– Yerinizi ayırabilmemiz için ödeme yapmanız gerekmektedir.
– Eğitmen ya da stüdyo tarafından herhangi bir sebeple atölyenin gerçekleşmemesi söz konusu olursa ücret iade edilecektir.
– Katılım iptallerinde ödenmiş ücretin iadesi yapılamamaktadır.

ÜCRET:
Atölye: 150 TL
Kişiye Özel Ayurvedik Danışmanlık (1,5 Saat): 275 TL. Seans randevusunu Bugay Turhan’dan alabilirsiniz: 05326819995

SON KAYIT TARİHİ: 1 Kasım 2018

EĞİTMEN:
Bugay TURHAN (PhD.)
1998’de ODTÜ’yü bitirdikten sonra kurumsal hayatın koşturmacasında 2001 yılında yoga ile tanıştım. 2011 yılında bu tanışıklık beraberliğe, 2015 yılında da yaşam şekline dönüştü. Tüm bu yıllar boyunca ABD, Arjantin, Avustralya, Avusturya, İngiltere ve Belçika’da çok değişik yoga türlerinde dersler aldım.
Bir yandan eğitim alanında akademik hayatıma devam ederken, bir yandan da 2016 yılında 200 saatlik Zeynep Aksoy & David Cornwell Yoga Eğitmenliği Eğitimini tamamlayıp, Yoga Alliance ve Independent Yoga Network Uluslararası Yoga Eğitmenliği sertifikasını almaya hak kazandım. Yogaya olan merakım, verdiğim dersler ile gelişmeye ve Devrim Akkaya ile Yin Yoga, Başak Yüksel ile Yoga Terapi ile kişilere bireysel destek olma konusunda devam etti.
Özel merakım olan beslenmenin insan yaşamına etkisine olan güncel çalışmaları içeren araştırmalarım, insan bedenine bakışımı; zihin ruh ve bedenin bütünlüğü kavramı ile farklı bir anlayışla şekillendi. Zihnin, bedene olan etkisini kavramak için travma terapisi alanında Organic Intelligence (Beyond Trauma) eğitiminin 1 yıllık modülünü tamamladım. Uludağ üniversitesinden aldığım Beslenme Koçluğu eğitimimi, homeopat Defne Duygu’dan aldığım Akut Homeopati Eğitimi ve dünyaca ünlü Dr. Vasant Lad ile birebir çalışan ve eğitim alan, Ayurveda kitabının yazarı Ulli Allmendiger’den 1 yıl süren süren 200 saatlik Ayurveda danışmanlığı eğitimi ile birleştirdim. Zeynep Aksoy & David Cornwell’in Mindfullness Yaşam Koçluğu eğitimi, danışanlarıma bilinçli farkındalıkla beslenme konusunda destek vermeme yeni bir boyut kazandırdı.
2018 yılında dünyanın en ünlü Ayurvedik doktoru ve Ayurveda hakkında ansiklopediler yazan Dr. Vasant Lad’ın eğitimine katılarak, nabız ile doshalar, organlardaki zayıflıkların nabız ile tespiti, marma –enerji noktaları- terapisi, meditasyon ile iyileşme, Ayurveda ve psikolojik travmalar ile Ayurvedik detoks konularında derinleşme fırsatı elde ettim.
Ankara, İstanbul ve İzmir’de, Ayurveda hakkında atölye çalışmaları ile bireysel destek, masaj terapisi ve yoga derslerine devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir